Yvirlit yvir landsstýrisfólk í mentamálum

síðan 1998:

Uttanríkis- og mentamálaráðið 16. september 2019
(Sambandsfl., Fólkafl. og Miðfl.
Jenis av Rana, Miðflokkurin, landsstýrismaður uttanríkis- og mentamál

Mentamálaráðið 15. september 2015 - 16. september 2019
(Javnaðarfl., Tjóðveldi og Framsókn)
Rigmor Dam, landsstýriskvinna, Javnaðarfl. - mentamál
- frá 21. januar 2019: Aksel Vilhelmson Johannesen, løgmaður, Javnaðarfl.
- frá 14. februar 2019: Hanna Jensen, skúlamál, Framsókn og
                                     Høgni Hoydal, mentan, Tjóðveldi

Mentamálaráðið 14. november 2011 - 15. september 2015
(Sambandsfl., Fólkafl. Miðfl. og Sjálvsstýrisfl.)
Bjørn Kalsø, landsstýrismaður, Sambandsfl. - mentamál

Mentamálaráðið 26. september 2008 – 14. november 2011
(Sambandsfl., Fólkafl. og Javnaðarfl. -- frá 27. januar 2011 uttan Fólkaflokkin)
Helena Dam á Neystabø, landsstýriskvinna, Javnaðarfl. - mentamál

Mentamálaráðið 4. februar 2008 - 26. september 2008
(Javnaðarfl.,Tjóðveldi og Miðfl.)
Kristina Háfoss, landsstýriskvinna, Tjóðveldi - mentamál
- frá 30. august 2008: Óluva Klettskarð, landsstýriskvinna, Tjóðvelsisfl.
- frá 15. september 2008: Jóannes Eidesgaard, løgmaður, Javnaðarfl.

Mentamálaráðið 3. februar 2004 - 4. februar 2008
(Javnaðarfl., Fólkafl. og Sambandsfl.)
Jógvan á Lakjuni landsstýrismaður, Fólkafl. – mentamál

Mentamálaráðið 6. juni 2002 - 3. februar 2004
(Tjóðveldisfl. Fólkafl. Sjálvstýrisfl. og Miðfl.)
Annlis Bjarkhamar landsstýriskvinna, Tjóðveldisfl. - mentamál
- frá 4. mars 2003: Anfinn Kallsberg, løgmaður, Fólkafl.
- frá 6. mars 2003: Høgni Hoydal, varaløgmaður, Tjóðveldisfl.
- frá 17. september 2003: Annita á Fríðriksmørk, landsstýriskvinna, Tjóðveldisfl.
- frá 5. desember 2003: Anfinn Kallsberg, løgmaður, Fólkafl.

Undirvísingar- og Mentamálastýrið 15. mai 1998 - 6. juni 2002
(Fólkafl., Tjóðveldisfl. og Sjálvstýrisfl.)
Signar á Brúnni, landsstýrismaður., Tjóðveldisfl. - undirvísingar- og mentamál
- frá 28. mars 2000: Høgni Hoydal, varaløgmaður, Tjóðveldisfl.
- frá 21. juli 2000: Tórbjørn Jacobsen, landsstýrismaður, Tjóðveldisfl.
- frá 14. juni 2001: Óli Holm, landsstýrismaður., Tjóðveldisfl.